ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پنل سازه ای است که از سه لایه متصل به هم تشکیل شده است. لایه های بیرونی از دو ورق فلزی از جنس ورق آلومینیوم، ورق آلوزینک و ورق گالوانیزه تشکیل شده و لایه دورنی نوعی فوم تزریقی است که معمولا از جنس عایق پلی استایرن، پلی یورتان (پلی اورتان)، عایق XPS ، عایق پشم سنگ و پشم شیشه می‌باشد.
از ساندویچ پانل سقفی به عنوان پوششی برای سقف انواع خانه های پیش ساخته، پوشش سقف ویلای ساندویچ پانل و یقف سوله های صنعتی استفاده می شود.
وجود خواصی مانند ضریب انتقال حرارتی پایین باعث شده تا ساندویچ پنل سقفی در برابر آتش سوزی ایمن باشد.

مزایای ساندویچ پانل سقفی

از جمله مزایای صفحات پانل سقفی می توان به عایق حرارت و برودت و نیز مقاومت در برابر نفوذ آب و رطوبت هوا اشاره کرد. همچنین به دلیل وزن کم در مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله و نیز سبک سازی خانه های پیش ساخته مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سرعت نصب ساندویچ پانل سقفی بسیار سریع است و هیچ گونه موادی مانند سیمان یا ماسه برای اتصال ورقه های ساندویچ پنل مورد نیاز نیست. بلکه روش نصب ساندویچ پانل به این صورت است که نقاط تحتانی پانل ها را که به صورت نر و ماده است در هم چفت می‌کنند و در نهایت توسط پیچ و پرچ های مخصوص محل اتصالات محکم می‌گردد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل

عرض مفید پانل های سقفی ۱ متر و پهنای غیر مفید آنها ۱٫۰۸ متر است.
سایر مشخصات پانل سقفی شامل ۱۴ متر طول و ضخامت ۲ تا ۱۵ سانتیمتر است.
جنس ورق بکار رفته در ساخت ساندویچ پانل سقفی معمولا از ورق آلومینیوم و ورق گالوانیزه است و در دو نوع دو رو ورق یا یکرو ورق یکرو فویل ساخته می‌شود.
جداول مربوط به مشخصات فنی پانل سقفی را در تصویر زیر مشاهده می‌نمایید:

 

مشخصات فنی ساندویچ پانل

از طرف دیگر همانطور که پیشتر ذکر شد، یکی از مزایای ساندویچ پانل سقفی خاصیت عایق حرارتی است بنابراین ضریب انتقال حرارتی پنل سقفی را جهت خرید پانل سقفی مورد نظرتان در قالب یک جدول قرار داده ایم.

جدول ضریب انتقال حرارتی ساندویچ پانل

 

انواع ساندویچ پانل سقفی

پانل های سقفی در دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند که شامل:
ساندویچ پانل سقفی ساده و ساندویچ پانل سقفی پیچ مخفی است.

قیمت ساندویچ پانل سقفی

مواردی که می تواند در قیمت ساندویچ پانل سقفی موثر باشد شامل جنس عایق بکار رفته در ساخت ساندویچ پنل ها و دیگری نوع ورق استفاده شده در پنل هاست.
همانطور که می‌دانید اغلب مواد استفاده شده در تولید ساندویچ پانل ها وارداتی است و بصورت مستقیم با نوسانات ارز ارتباط دارد. از این رو امکان درج قیمت ثابت در وب سایت ماموت گروپ وجود ندارد.

 

لیست قیمت ساندویچ پانل سقفی

 

بنابراین لطفا جهت استعلام قیمت روز ساندویچ پانل با کارشناسان واحد فروش شرکت ماموت تماس بگیرید.

بزرگترین تولید کننده ساندویچ پانل :
  • مجتمع صنعتی ماموت برترین تولید کننده ساندویچ پانل

    شرکت ماموت برندی است که در سال 1370 و در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.